ROBOTİKTE TÜRKİYE ŞAMPİYONUYUZ
![Model.Title](https://www.sultanfatih.k12.tr/Uploads/News/90614U92UTX220PWRIP5H356V3YIUF.png)
16 Nisan 2022 tarihinde Maltepe Üniversitesinde düzenlenen Ulusal Vex Robotik Yarışmasına Sultan Fatih Ortaokulu 3 takımla katıldı. Sıralama maçlarının ardından 34087A ve 34087C takımları yarışmayı birincilikle bitirirken 34087B takımımızda ikinciliği okulumuza kazandırarak turnuvanın şampiyonu oldular. 2 birincilik ve 1 ikincilik alarak büyük bir başarı gösteren Robot Takımımızı ve onları yetiştiren öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.