Sınav Hazırlık Çalışmaları

SINAV HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ

Uzman Öğretmen Kadrosu

Alanında uzman öğretmenlerimizle öğrencilerimiz doğru bilgiyi doğru şekilde edinirler ve sınava en doğru şekilde hazırlanırlar.

Zengin Etüt Programı

Gün içinde yapılan bireysel ve grup etütleriyle öğrencilerin derste anlamadığı konular onlara daha detaylı anlatılır.

Ders Sonrası Etütler

Haftada üç gün yapılan ders sonrası etütlerle de öğrencilerin konuları pekiştirmesi sağlanır.  Bu etüt zorunlu olmayıp öğrencinin isteğine göre yapılmaktadır.

Sınav Koçluğu Sistemi

Her sınıfa özel sınav koçları öğrencilerin akademik süreçlerini takip ederek gerekli zamanlarda gerekli müdahaleleri yaparlar. Ayrıca öğrencinin durumuyla ilgili velileri bilgilendirerek gerekli yönlendirmeleri yaparlar.

Bireysel Öğrenci Takip Sistemi

K12 uygulamasıyla veliler öğrencilerinin akademik süreçlerini cep telefonundan takip edebilirler. Ayrıca grafikli sınav sonuç karneleriyle çocukların akademik olarak kaydettikleri aşamalar takip altına alınır.

Cumartesi Kursları

İsteyen öğrenciler cumartesi günleri 6 dersten oluşan cumartesi kursuna katılarak sınava daha sağlam şekilde hazırlanabilir.

Zengin Doküman Tercihi

Zümrelerimiz tarafından belirlenen toplamda 40’a yakın dokümanla öğrenciler değişik soru tarzları ve konu anlatım şekilleriyle karşılaşarak Sınavlarda karşılarına çıkabilecek her tür soru tarzına karşı hazırlıklı hale getirilir.

Türkiye Geneli Deneme Sınavları

Yıl boyunca öğrencilerimize uyguladığımız Türkiye geneli deneme sınavlarıyla öğrendiklerini ne kadar anlayabildikleri ölçülür ve bu sınav sonuçlarına göre de gerekli ilave çalışmalar yapılır.

Sınavlar Öncesi Yoğun Program

Her yıl uygulanan Sınavlara  bir ay önce yoğun hazırlık programı uygulanır. Bu programa kadar Sınav Hazırlık konuları bitirilir ve bu program esnasında da tüm derslerde konu tekrarı ve test çözümü yapılır. Anlaşılmayan konular tekrar anlatılır. Ayrıca yoğun program dahilinde her hafta deneme sınavı uygulanır.

Sınavlara Hazırlık Kampı

Öğrenciler branş öğretmenleri eşliğinde İstanbul yakınlarında bir otele Sınav Hazırlık kampına götürülerek 3 gün boyunca eksik konuları tamamlanıp sınav öncesi konular hızlıca tekrar edilir. 30’a yakın etüt, deneme sınavları, konu anlatım etütleri ile sınav öncesi eksikler bu kampta tamamlanır.

Rehberlik Seminerleri

Sınav kaygısı, ergenlik, verimli ders çalışma yöntemleri gibi seminerlerle öğrenciler Sınavlara psikolojik olarak da hazırlanırlar.

Haftalık soru takip çizelgesi

Sınav koçları tarafından her çocuğa özel haftalık olarak verilen soru takip çizelgesiyle öğrencilere haftalık hangi dersten ne kadar soru çözmesi gerektiği belirlenmiş olur.

Soru Çözüm Kulübü

8. sınıf öğrencileri dilerlerse hafta içi uygulanan kulüp saatinde soru çözüm kulübünü tercih ederek kulüp saati süresince öğretmen eşliğinde soru çözebilmektedir. Bu kulüp sadece 8. Sınıflara özeldir.

Gözünüz arkada kalmasın.