LGS Hazırlık Çalışmaları

Uzman Öğretmen Kadrosu

Alanında uzman öğretmenlerimizle öğrencilerimiz doğru bilgiyi doğru şekilde edinirler ve sınava en doğru şekilde hazırlanırlar.

Müfredata Uygun Ders Anlatımı

Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığının ilan ettiği sınav kazanımları bire bir takip edilir ve derslerde bu 8. sınıf müfredatı eksiksiz ve dolu dolu anlatılır.

Zengin Etüt Programı

Gün içinde yapılan bireysel ve grup etütleriyle öğrencilerin derste anlamadığı konular onlara daha detaylı anlatılır. Haftada üç gün yapılan ders sonrası etütlerle de öğrencilerin konuları pekiştirmesi sağlanır.  

Sınav Koçluğu Sistemi

Her sınıfa özel sınav koçları öğrencilerin akademik, sosyal ve psikolojik süreçlerini takip ederek gerekli zamanlarda gerekli müdahaleleri yaparlar. Ayrıca öğrencinin durumuyla ilgili velileri bilgilendirerek gerekli yönlendirmeleri yaparlar.

Bireysel Öğrenci Takip Sistemi

K12 uygulamasıyla veliler öğrencilerinin akademik süreçlerini akıllı telefonundan takip edebilirler. Ayrıca öğrenci gelişim karnesiyle çocukların akademik olarak kaydettikleri aşamalar takip altına alınır.

Cumartesi LGS Hazırlık Kursu

İsteyen öğrenciler cumartesi günleri 4 dersten oluşan LGS hazırlık kursuna katılarak sınava daha sağlam şekilde hazırlanabilir.

Zengin Doküman Tercihi

Zümrelerimiz tarafından belirlenen toplamda 40’a yakın dokümanla, öğrenciler değişik soru tarzlarını çözerek sınavlarda karşılarına çıkabilecek her tür soru tarzına hazırlıklı hale gelir.

Türkiye Geneli Deneme Sınavları

Yıl boyunca öğrencilerimize uyguladığımız Türkiye geneli deneme sınavlarıyla öğrendiklerini ne kadar anlayabildikleri ölçülür ve bu sınav sonuçlarına göre de gerekli ilave çalışmalar yapılır.

Yoğun Sınav Hazırlık Programı

Her yıl nisan ayından itibaren iki ay boyunca yoğun sınav hazırlık programı uygulanır. Yoğun programdan önce tüm derslerde  konuları bitirilir ve yoğun programda tüm derslerden konu tekrarı ve soru çözümü yapılır. Anlaşılmayan konular tekrar anlatılır. Ayrıca yoğun program dahilinde her hafta deneme sınavı uygulanır.

Sınavlara Hazırlık Kampı

Öğrenciler branş öğretmenleri eşliğinde İstanbul yakınlarında bir otelde sınav hazırlık kampına götürülerek 3 gün boyunca eksik konuları tamamlanıp sınav öncesi konular hızlıca tekrar edilir.

Rehberlik Seminerleri

Sınav kaygısı, ergenlik, verimli ders çalışma yöntemleri gibi seminer ve atölye çalışmalarıyla öğrenciler sınavlara psikolojik olarak da hazırlanırlar.

Haftalık soru takip çizelgesi

Sınav koçları tarafından her çocuğa özel haftalık olarak verilen soru takip çizelgesiyle öğrencilere haftalık hangi dersten ne kadar soru çözmesi gerektiği belirlenmiş olur.

Soru Çözüm Kulübü

8. sınıf öğrencileri dilerlerse hafta içi uygulanan kulüp saatinde soru çözüm kulübünü tercih ederek kulüp saati süresince öğretmen eşliğinde soru çözebilmektedir. Bu kulüp sadece 8. sınıflara özeldir.

Gözünüz arkada kalmasın.